Wydaje się, że są rzeczy, które są oczywistością dla wszystkich. Jedną z nich jest czyszczenie wnętrza samochodu. Oglądając zdjęcia w internecie, wsiadając do samochodu znajomego, a czasami także do… naszego, zdajemy sobie sprawę, że to jednak nie jest takie oczywiste.

Każdemu się może zdarzyć – to fakt, ale ten problem w zasadzie dotyczy… wszystkich, także tych, którzy czyszczenie wnętrza samochodu wykonują regularnie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Powierzchowne sprzątanie jest w porządku i wystarcza, ale do czasu.

Sami wyczyścimy samochód w ograniczonym stopniu

Czyszczenie ograniczamy do użycia zmiotki, wytrzepania dywaników i… I najczęściej na tym się kończy. Może jeszcze stosunkowo dużo osób użyje od czasu do czasu odkurzacza. Przetarcie wnętrza wilgotną szmatką i umycie dywaników też nie są stosowane aż tak często. A kto pierze fotele? To robi już niewielu. Potrzebne jest do tego sporo miejsca i czasu. Na pewno do tego, by zrobić to porządnie. Brudne wnętrze to nie tylko sprawa wizualna, ale też zapachy, których możemy nie czuć z powodu przyzwyczajenia się do nich, ale ktoś wsiadający do naszego samochodu okazyjnie poczuje je od razu. Nie można pominąć tego, że zdrowe też to raczej nie jest… Dlatego okresowo warto oddać samochód w ręce profesjonalistów.

Czyszczenie profesjonalne, czyli… zapach nowego samochodu

Profesjonalne czyszczenie wnętrza samochodu doprowadzi go do stanu, którego sami nie osiągniemy. Wyczyszczone zostaną wszelkie elementy plastikowe, skóry i tkaniny: deska rozdzielcza, kierownica, dywaniki, podsufitka, podłoga, boczki, wnętrze bagażnika i wszelkie ich zakamarki. Bez ryzyka ich uszkodzenia mechanicznego i chemicznego. Pamiętajmy, że części plastikowe, np. szybki z pleksi, można uszkodzić nawet płynami na bazie alkoholu! Fotele zostaną porządnie wyprane, na odpowiednią głębokość, a następnie także porządnie wysuszone, o co może być trudno we własnym zakresie. Jakie efekty zapachowe daje zawilgocenie (nawet gdy już coś w końcu wyschnie), to nie trzeba tłumaczyć… Na pewno efekt może być wtedy gorszy niż przed czyszczeniem, a zdecydowanie nie o to nam chodzi. Profesjonalne czyszczenie da nam zupełnie inne doznania. Pamiętasz jeszcze zapach nowego samochodu, który po prostu pachnie… nowością? Tak, pod tym względem takie czyszczenie przywraca wnętrze w zasadzie do stanu fabrycznego. Zobaczysz, że kolor foteli, który przed chwilą oglądałeś, jednak nie był już oryginalny. Zostały one po prostu w końcu … naprawdę wyprane.

Oczywiście to my decydujemy, jaki ma być zakres czyszczenia, czy czyścimy od razu cały samochód, czy robimy to etapami (np. ze względu na potrzebny na to czas). I to jest wszystko, co musimy zrobić. Może jeszcze oprócz usunięcia z samochodu wszelkich osobistych rzeczy (nie zapominajmy o bagażniku), ale to akurat oczywistość. Resztą zajmą się już specjaliści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *