Wyszukiwanie tylko w portalach z nieruchomościami i wyszukiwarkach internetowych.

Podczas gdy technologia nam pomaga, musimy poszerzyć poszukiwania, korzystając z usług uznanych agentów i brokerów nieruchomości, którzy mają bardziej aktualne portfolio, z uzasadnionymi cenami, a także kluczową wiedzę, aby odrzucić i wybrać to, co jest najbardziej wygodne. Istnieje wiele nieruchomości których nie znajdziesz w portalach nieruchomościowych.

Odwiedzanie nieruchomości na które cię nie stać.

Nie zakochuj się w żadnym domu, nie wiedząc najpierw, ile pieniędzy możesz wydać. Z tego powodu zalecamy, aby w razie potrzeby finansowania, najpierw udać się do banku, który pomoże ci zdecydować o zakresie cen domów, na które cię będzie stać.

Myślenie, że jest tylko jeden idealny dom

Zakup domu to proces odrzucania, a nie wyboru i każdego dnia na rynku pojawiają się nowe nieruchomości, więc radzimy nie zakochać się w jednym typie lub jednym domu w szczególności, może być wiele innych, które pasują do tego, czego oczekujesz! Niektóre osoby potrzebują tylko 1 lub 2 wizyty, ale dlaczego nie zrobić 5 wizyt w nieruchomości i 10 wizyt w okolicy? w różnych porach dnia, w różnych dniach. Nawet zalecane jest, aby dowiedzieć się, co dzieje się w zimie lub w lecie.

Nieznanie cen rynkowych.

Musisz zrobić analizę porównawczą rynku, z podobnych domów, które zostały niedawno sprzedane, lub są nadal na sprzedaż. Dzięki temu oczywiście, będziesz mógł dokonać zakupu po cenie rynkowej i nie przepłacać.

Należy brać pod uwagę potrzeby długoterminowe.

Ważne jest, aby mieć wizję przyszłości. Czy dom zaspokoi nasze potrzeby w ciągu 3-5 lat? Nie podejmuj decyzji bez uprzedniej odpowiedzi na to pytanie, możesz tego żałować już za kilka miesięcy!

Nieznanie całkowitych kosztów zakupu.

Po rozpoczęciu procesu zakupu, poproś swojego agenta nieruchomości o wyszczególnienie wszystkich kosztów z tym związanych. Powinno to obejmować koszty operacyjne, czy jest kredyt hipoteczny, opłaty notarialne, koszty rejestracji u konserwatora nieruchomości, podatki, opłaty za pośrednictwo w obrocie nieruchomościami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *