Firma Apple to jedna z kluczowych firm na rynku. Ludzie kupujący produkty z nadgryzionym jabłkiem, dali się przekonać że cena tej firmy równa się jakość po przez prostotę w funkcjonowaniu sprzętu.

Zacznijmy od porównania dwóch konkurencyjnych ze sobą firm jakimi są gogle oraz apple.

Google znane są z systemu jakim jest android są jego oficjalne jak i nie oficjalne wersje czyli tak zwane stock rom i custom rom jednym z popularnych custom romów czyli nie oficjalnych systemów jest np lineageOS a oficjalne systemy dostarczane są przez firmy u których kupujemy telefon czyli np mając telefon firmy motorola ich systemy możemy znaleźć na ich oficjalnej stronie. Android jest to rozbudowany i otwarty system można zmieniać jego wygląd tak zwany launcher czy dodawać widgety oraz instalować różnego rodzaju wtyczki czy aplikacje z poza sklepu play. Oprogramowanie appla czyli ios jest to natomiast zamknięte środowisko gdzie mamy mniej możliwości personalizacji wyglądu systemu czy doinstalowania jakiś aplikacji z poza znanego sklepu jakim jest apple store.

Istnieją jednak inne sklepy niż apple store czy tak zwany jaibreak ale nie o tym jest sam artykuł. Przejdźmy do tego co jest najważniejsze czyli do samej historii appla.

Historia Firmy zaczyna się w roku 1976. Jej założycielami są Steve Jobs, Ronald Wayne i Steve Wozniak. Do stworzenia pierwszego komputera appla ze względu na ich sytuacje finansową wspólnicy Jobsa sprzedali kilka swoich cennych rzeczy, potem było już łatwiej ale nie oznacza to że firma nie miała kolejnych trudności na drodze swojego rozwoju. Wypracowała sobie ona jednak swój wizerunek i zyskała zaufanie prawie całego świata co do swoich produktów i tego co robią.

Komputery były początkiem powstania Apple ale nie zapominajmy też o tym z czego dzisiaj też rozpoznawalna jest firma czyli z produktów iphona i ipada ,które łączy jedno i to samo logo czyli nadgryzione jabłko. Pamiętajmy też że pierwsze ipady dały do myślenia firmą konkurencyjnym czy po za telefonem czy komputerem nie można by wprowadzić coś jeszcze do swoich sklepów i tak powstały pierwsze tablety z androidem a później i z Windowsem 10. 15 lat później powstała stacjonarna wersja komputera którym był iMack. Pierwsze jego wersje były przeznaczone do przeglądania Internetu. W 2016 roku apple wypuściło pierwszego iphona se i nowego ipada Pro, w późniejszych latach weszła też eraz ipha znana z face id i słynnego notcha czyli wycięcia w górze ekranu na podzespoły sprzętu, firma tak że odbiega od znanego nam przez kilkanaście lat podstawowego wyglądu systemu na rzecz przyrównania go do androida. Mówi się nawet że standardowe pudełko od iphona ma być mniejsze a sama firma podaje że w późniejszych latach planują wycofanie wejść do ładowania ze swoich urządzeń na rzecz zastąpienia standardowej ładowarki ładowarką indukcyjną co wiemy już nie oficjalnych doniesień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *